קירוי פרגולה

קירוי פרגולה נגד גשם ושמש

פרגולה האמורה להגן מפני הגשם ומפני קרני השמש חייבת כיסוי מיטבי. בחירת קירוי פרגולה מתאים, הן עיצובית והן פונקציונלית, מתבצעת בסיוע בעלי מקצוע בתחום שיכולים להצביע על היתרונות והחסרונות של כל חיפוי בהתאם למבנה הפרגולה.

קירוי פרגולה מפני השמש

כיסוי לפרגולה על ידי קני במבוק המושחלים בחוט ברזל (כל קנה בנפרד) היא אחת האפשרויות. ההצללה עומדת על שמונים אחוזים ומהווה פתרון נוח בעלות נמוכה. מנגד נמצא את סרגלי ההצללה העשויים עץ ומוצבים זה בצד זה במרווחים שאינם משתנים לכל אורך הפרגולה. גודל הסרגל משתנה בהתאם לגודל הפרגולה, והמרווח משתנה בהתאם לצורכי הלקוח ולהעדפתו. חשוב לציין כי צפיפות גבוהה מקנה צל במידה רבה יותר.

קירוי לפרגולה המתאים לסוכה כשרה

הקירוי מפני השמש מגן על בני הבית ועל הציוד הקיים במרפסת כגון ריהוט גן, פרחי נוי הזקוקים לצל ופסלי חוץ הממוקמים במקום. קרוי הבנוי נכון יכול להפוך לסוכה כשרה בבוא העת. ההצללה במקרה זה מבוצעת על ידי סרגלי עץ הממוקמים בתוך מסילות עץ מתאימות. הם לא מחוברים למסילות ולכן ההצללה נחשבת ארעית.

אפשרות אחרת להצללה היא מתיחה של כבלים עשויים פלדה המיועדים לצמחים מטפסים. הללו נמתחים מעל קורות הפרגולה, ומומלץ למתוח אותם לפני הקירוי המיועד כנגד הגשם. בצורה זו נוצרת פרגולה דקורטיבית טבעית ומקסימה.

כיסוי לפרגולה נגד גשם

החומרים המוכרים בהם נעשה שימוש לקירוי נגד הגשם הינם הרב רעף, לוחות הפוליגל, הרעפים והסנטף במרבית המקרים. הרב רעף הסינתטי נחשב איכותי ועמיד, נוח להתקנה ומוגש לצרכן בגוונים שונים. לוחות הפוליגל העשויים חומר פולימרי, מגיעים בעובי משתנה ומסייעים גם להחלשת עוצמת הצליל של הגשם המכה על הלוחות המחוברות באביזר מתכת מתאים. הרעפים מגיעים בשלל גוונים ומהווים פתרון איכותי מוכר. הסנטף הגלי הינו חומר פולימרי הידוע גם בשמו “דבשות” בשל צורתו. הוא משלב את ההגנה מפני הגשם יחד עם ההגנה מפני קרינת U.V. הסנטף עמיד, איכותי ועלותו זולה יחסית.

רוצים להתאים את החיפוי הנכון לפרגולה המתוכננת או הקיימת?

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

עבודות נוספות בתחום
לוגו - ברנשטיין פרגולות ודקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן