עבודות עץ לגינה

שלבי עבודות עץ לגינה כוללים בתוכם גם עבודות דק. יסודות, תשתית והתקנה המתוכננים בקפידה מייצרים תמונה אסתטית יפהפייה ודקורטיבית המשלימה את מראה גינה או החצר במרחב מפנק של אירוח, מנוחה ומשחק. עד כמה התשתית של הדק חשובה ובמה מדובר?

עבודות עץ עם תשתית

הדק חייב בתשתית מתאימה כדי לשמור על בטיחות האנשים המהלכים עליו. התשתית היא החוליה המקשרת בין הבסיס (היסודות) של הדק לבין הדק. לאחר התקנה מקצועית לא ניתן להבחין בתשתית משום שהיא מוסתרת מהעין מתחת לדק, אך חשיבותה רבה. היא מהווה את הבסיס לדק ישר ואיכותי.

תשתית ישרה ומפולסת לדק

עבודות עץ דק דורשות תשתית העשויה קורות חזקות אך פשוטות מעץ לבן. אין צורך לשייף וללטש אותן משום שהן אינן גלויות לעין, אבל חשוב להקפיד שתהיינה ישרות ולא מעוותות או מפותלות. בצורה זו נשמרת אחידות הברגת הברגים על הדק עצמו. כאשר התשתית מפולסת הדק מפולס. הפילוס נעשה לפני התקנת התשתית על גבי היסודות, הוא משמעותי הן מבחינה בטיחותית והן מבחינה אסתטית ולכן מחייב אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום.

עבודות דק חייבות בידע באשר לסוגי העצים. לדוגמה, קורות התשתית של דק העשוי אורן מותקנים במרווחים של 80-60 ס”מ לעומת תשתית המיועדת לדק העשוי עץ איפאה. במקרה זה מדובר במרווחים של 60-40 מ”מ. המרווחים מיועדים כדי למנוע התפתלות של הקורות שישמשו את הדק. משום שהדק חזק יותר במרכזו ונקודות החולשה שלו נמצאות בקצוות, יש צורך במענה מתוכנן מראש עבור הפינות והשוליים לכל אורכם. בנייה של רגליים נוספות במקומות אלו מקנות תשובה יעילה ומיטבית.

התקנת הדק על התשתית

לאחר סיום בניית התשתית ניתן להתקין את הדק. מומלצות קורות ללא עיניים, חלקות וללא שברים. סימטריות ומראה אסתטי נוצרים כאשר שורת הברגים מוברגת בצורה ישרה. הברגה זו אפשרית אם נקדחו חורים חלקיים בדק לפני ההברגה שלו לתשתית. מומלץ לעשות שימוש בברגים המיועדים לדקים ולא באחרים. ברגים אלו מספקים את הגמישות ואת החוזק הרצוי המונעים מקורות הדק להישבר במהלך תהליך ההתרחבות וההתכווצות המתרחש בקורות באופן טבעי.

רוצים להתאים את החיפוי הנכון לפרגולה המתוכננת או הקיימת?

ריהוט גן – גלריית תמונות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

עבודות נוספות בתחום
לוגו - ברנשטיין פרגולות ודקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן