התקנת דקים ופרגולות

התקנת דקים ופרגולות – מהם העצים המומלצים עבור ההתקנה?

בעת התקנת דקים ופרגולות, אחד התהליכים הראשונים הינו בחירת עץ. העצים מהם מיוצרים הדקים בישראל שונים במראם, באיכותם ובעלותם. ברשימה זו נמצא את עץ האורןהאיפאה, האשא, הבמבוק, והטיק הבורמזי. השונות נובעת מהאיכות הפיזית של כל חומר גלם. השונות הזו משפיעה על משך ההתקנה ועל הטיפול העתידי הנדרש.

עץ האורן נחשב אחד המועדפים על הקהל הישראלי משום שעלותו נוחה לכיס. עץ האורן מאוד פופולרי בהתקנת דקים ופרגולות וקנה לעצמו שם של "ווינר".
הטיפול בעץ האורן מחייב התקנה מקצועית שכוללת מריחתו בחומרים שונים. החומרים הללו יספקו עבורו את ההגנה הנדרשת מעבר לתחזוקה השוטפת.
עץ האיפאה נחשב איכותי יותר וצבר פופולריות בקרב הישראלים.

התקנת דק האיפאה מייצרת מראה אקסקלוסיבי בצבע חום כהה, כאשר כל קורה מציעה גוון מעט שונה. המשחק העיצובי המתקבל הינו יפהפייה. עץ האיפאה, בניגוד לעץ האורן, הינו יקר יותר, אך יחד עם זאת עמידתו גבוהה יותר. 

מהם חומרי הגלם המצויים בשוק?

התקנת דקים ופרגולות מעץ נחשבת הנפוצה ביותר בארץ. העצים המובילים בתחום הינם עץ האורן, הבמבוק והעץ הגושני. עץ האורן המומלץ ביותר הוא האורן הפיני, עלותו נמוכה יחסית ונוחות העבודה מורגשת. עץ הבמבוק קשיח ודק, וגם הוא עונה על הצורך בפתרון בעלות נמוכה. העץ הגושני מאופיין בקורות עבים ומסיביים, הוא קשה וחיתוכו גס, אם כי בכך גם טמון יופיו הטבעי-כפרי.

עצים נוספים המיועדים עבור התקנת פרגולות הינם עץ הארז ועץ הטיק.
בניגוד לעץ האורן הם מכילים חומרים (שמנים) טבעיים המגנים עליהם מפני פגעי שמש וגשם, לחות, ריקבון וחרקים.
קורות עץ האורן עוברים תהליך מיוחד בו מחוטא העץ וסופח חומר המאפשר את ההגנה של הקורות מפני מזיקים, לחות ואפשרות של ריקבון. ברור כי הבחירה בעץ המתאים עבור התקנת דקים פרגולות חשובה משום שהיא משפיעה על עיצוב הגינה והחצר.
 חשיבות בחירת סוג העץ הינה גבוהה. אם אינכם בטוחים ויש לכם תהיות לגבי סוג העבודה והחומר – זה בסדר גמור. אנחנו נשמח לפרוס בפניכם את כל האפשרויות – על סמך הנסיון רב השנים של ברנשטיין פרגולות בתחום.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

עבודות נוספות בתחום
לוגו - ברנשטיין פרגולות ודקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן