ברנשטיין פרגולות ודקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ברנשטיין פרגולות ודקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השירות ניתן באיזור חיפה והקריות בלבד

דקים למרפסת בחיפה

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים לרצף את מרפסות דירתם עם דקים, המספקים מענה פרקטי ואסטטי ותורמים לשדרוג חזות הבית. אז מה היתרונות של דקים למרפסת? מה חשוב לדעת לפני שבוחרים בדק? איך מתאימים דק לעיצוב הבית? אילו סוגי דקים יש ומה ההבדלים ביניהם? כמה עולה לבנות דק ואיך לבחור איש מקצוע? על כל זאת יוסבר להלן.

מה היתרונות של התקנת דקים במרפסת בחיפה?

דק למרפסת הפך למבוקש בחיפה וסביבתה בגין מספר סיבות מרכזיות:

 • מרפסת דק מספקת פתרון ריצוף ייחודי, מרשים ויפיפה, המשדרג את המרחב החיצוני של הדירה. לכן הוספת דק איכותי במרפסת תורמת לשדרוג הנכס ומעלה את ערכו בשוק.
 • הדק יתרום ליצירת מרחב מעוצב שיכול להשתלב עם כל סגנון עיצוב של בית, בין אם מודרני, כפרי, אורבאני, וינטג', קלאסי, יוקרתי ועוד.
 • בחירה בדק למרפסת תעניק לכם משטח נעים למגע, להליכה, ישיבה או רביצה, בייחוד בעונת החורף עם ריצוף נעים ולא קר. כמו כן, בהיותו חומר פחות קשיח מריצוף אבן, הדק בטוח לשימוש בבית עם ילדים קטנים ותינוקות.
 • דקים מתאימים לכל סוג של מרפסת, בכל קנה מידה וצורה, בין אם מדובר בהתקנת דק למרפסת שמש, דק למרפסת מקורה או סגורה, דק למרפסת בחצר, דק להתקנה על הגג וכדומה.
 • השוק מציע מגוון גדול של דקים מסוגים שונים של עצים ובקשת רחבה של טקסטורות וגוונים. ממבחר זה כל אחד יכול למצוא דק שעונה לטעמו ומתאים לסגנון עיצוב ביתו.
 • בחירה נכונה של דק עם התקנה מקצועית ונכונה שלו במרפסת, מאפשרת ליצור מרחב הרמוני המקשר בין חלל פנימי לחיצוני.
 • המבחר העשיר של סוגי דקים מתבטא גם בטווח רחב של מחירים, הנע בין דקים טבעיים יוקרתיים כמו דק איפאה ועד לדקים סינטטיים במחיר זול.
 • דקים קול ופשוט לנקות ולתחזק על ידי פעולות שוטפות של טאטוא, העברת סמרטוט או שטיפה עם צינור מים.

 מה חשוב לדעת כאשר בוחרים דק למרפסת שמש בחיפה?

לפני שאתם בוחרים דק למרפסת שמש או לכל מרפסת אחרת בבית, חשוב לדעת כי הצלחת פתרון הריצוף תלויה רבות בבחירה נכונה של בעלי מקצוע מומלצים, מנוסים ואמינים, כמו חברת ברנשטיין הפועלת בתחום כבר שנים רבות, ושיש מאחוריה שורה ארוכה של לקוחות מרוצים. מקצועיות החברה ניכרת ביכולת לספק מענה שלם ואיכותי לכל הליך בחירת והתקנת הדק, החל מבחירה של דק מתאים, לסגנון עיצוב ומסגרות תקציב, תכנון מוקפד השם לב לצרכים אסטטיים ופרקטיים של הדק, ועד התקנתו באופן מקצועי, מדויק, יציב ובטוח.

בנוסף, יש לבחור בסוג דק המתאים לנתוני המרפסת שבו הוא יותקן וכך להבטיח את שלמותו לאורך זמן ולחסוך עבודות תחזוקה עבורו. למשל, במרפסת שמש עם חשיפה גבוהה לפגעי מזג אוויר, כמו שינויי טמפרטורה, שמש, רוח וגשם, הדק נדרש להציג רמה גבוהה של עמידות. זאת בעוד שלמרפסת מקורה ומוגנת ניתן לבחור בדק מעץ פחות עמיד. כמו כן, בעת התקנת הדק יש לדאוג שהוא יותאם לנתוני ניקוז של המרפסת, באופן שימנע הצטברות של מים על גבי הדק ומתחתיו.

עוד יש לדעת שבשוק קיים מבחר גדול של סוגי דקים שכדאי להכיר, ומהם לבחור בסוג דק המתאים ביותר למרפסת של ביתכם ולהגדרות התקציב שלכם. כמו כן, בעת בחירת הדק ותכנון אופן התקנתו יש לקחת בחשבון אלמנטים נוספים שישתלבו במרחב החיצוני. למשל ניתן לבחור בדק עם אותו סוג של עץ שממנו תותקן פרגולה או ייבנו אדניות גדולות. גם כדאי שהדק יתאים לריהוט חוץ ושיתוכנן כך שימשיך באופן טבעי את המרחב הפנימי של הדירה.

מהם ההבדלים בין סוגי הדקים למרפסת בחיפה?

כאמור, יש בשוק מבחר גדול של דקים למרפסות, כשלכל סוג של דק תכונות ואיכויות משלו. בתור התחלה, סוגי הדקים נחלקים לשתי קטגוריות ראשיות של דק טבעי או סינטטי, כאשר דק טבעי העשוי מסוגים שונים של עצים הוא יותר יקר ויוקרתי, אך גם מאריך ימים וניתן לחדשו באמצעות עבודות תחזוקה תקופתיות. מצד שני ניתן למצוא דקים סינטטיים המוצעים באיכות גבוהה ובשלל דגמים, המספקים מענה פשוט וחסכוני לריצוף המרפסת, שקל לנקותו. יחד אם זאת, לדקים סינטטיים יש אורך חיים מוגדר והם אינם ניתנים לשחזור. בנוסף, בימינו דקים סינטטיים יכולים לחקות באופן מרשים חזות של דק טבעי, אולם הם לא יכולים לחקות את המגע של דק טבעי ואת התחושה שהוא מעניק.

אם אתם מעדיפים דק מעץ טבעי עומדים בפניכם סוגים שונים של עץ לבחירה, כאשר לכל עץ תכונות ואיכויות משלו הניכרות בגווניו, רמת קשיחות ועמידות, מרקם וכדומה. בין סוגי העצים המתאימים עבור דק למרפסת ניתן למצוא עץ איפאה, עץ אורן, עץ בורמזי, קומרו, אירקאו ועוד.

כאמור, גם דקים סינטטיים מוצעים בשלל דגמים וחלקם יכולים לחקות באופן די משכנע סוגים שונים של עץ טבעי, לצד עיצובים עם חזות מודרנית בשלל גדלים של קורות ועם צבעים שונים כמו לבן, אפור, כחול ועוד.

איך לבחור בעל מקצוע שמומחה בהתקנת דקים למרפסת בחיפה?

כפי שניתן להבין, יש חשיבות רבה לתכנון והתקנת מרפסת דק עם גורם מקצועי שיכול להבטיח קבלת מוצר איכותי, אסטטי ועמיד לאורך זמן בכל תנאי סביבה ומזג אוויר. בכדי לאתר גורם מקצועי שכזה יש לשים לב לפרמטרים הבאים:

 • ניסיון-  גם בתחום התקנת דקים אין חכם כבעל ניסון, וככול שיש לחברה יותר ניסיון והכרות עם סוגים שונים של מרפסות ודקים, כך היא תוכל לספק לכם מענה יותר איכותי, בטוח ועמיד שמותאם במדויק לצרכים האישיים שלכם.
 • המלצות- לצד ניסיון עשיר כדאי לבחור חברה סחיפה שיש מאחוריה שורה ארוכה של לקוחות ממליצים, מרוצים משירותיה בחינת טיב העבודות ומבחינת אופן ניהולן, לרבות אדיבות השירות ועמידה במסגרות תקציב ולוחות זמנים. 
 • תיק עבודות- לצד המלצות חשוב גם לבחון תיק עבודות של החברה המאפשר להתרשם מסגנונה ואיכותה. בנוסף, כדאי לגשת לבתי לקוחות של החברה ולבחון מקרוב עבודות שהיא ביצעה לאורך השנים, עם שימת לב כיצד הדק נראה בשטח, איכות הגימור שלו ועמידותו בטווח הארוך.
 • התאמה אישית- בחרו חברה שיכולה לספק לכם דק בהתאמה אישית מלאה לנתוני המרפסת, סגנון עיצוב מבוקש ומסגרות תקציב. כמו כן כדאי לבחור בחברה שיכולה לעבוד בימים ושעות שנוחים לכם.
 • אחריות- חשוב לבחור בחברה המספקת אחריות מלאה בכתב עבור עבודות ההתקנה שהיא מבצעת.
 • מחיר- כדאי להשוות מחירים בין מספר חברות מומלצות ולבחור בחברה המספקת שירות איכותי עבור מחיר משתלם.

 כמה עולים דקים למרפסת בחיפה?

לשאלה כמה עולה דק למרפסת בחיפה אין תשובה אחת, כי מחיר הדק משתנה בהתאם לנתוניו השונים. בין היתר מחירו של דק מוכתב מהפרמטרים הבאים:

 • מידה – מחיר דק נקבע כמו במוצרים רבים אחרים בהתאם לגודלו, וככול שהוא יותר גדול כך מחירו יעלה בהתאם.
 • צורה- במידה ומדובר בדק עם צורה מיוחדת, למשל עם הרבה זוויות ופינות, עם מדרגות וכדומה, עבודת ההתקנה יותר מורכבת וכך גם עלות הדק תעלה בהתאם.
 • סוג דק- סוג הדק ואיכותו משפיעים באופן ישיר על מחירו,  כאשר יש הבדל בין מחירי דקים טבעיים מסוגי עצים שונים, ויש הבדל בין סוגי ודגמי דק סינטטיים.
 • מצב וסוג ריצוף קיים- לסוג הריצוף הקיים במרפסת ומצבו יש השפעה ישירה על עלות עבודות התקנת תשתיות הדק.
 • עיצבו וגימור-  דרישות עיצוב וגימור של המרפסת מכתיבות גם הן את המחיר הסופי של הדק.

למידע נוסף חזור לעמוד הבית >>

קידום אתרים בחיפה
קידום אתרים בחיפה