גדר עץ לגינה

גדרות מעץ – שיקולי בנייה ושיקולים אסתטיים

סגנון הבנייה מייצר אווירה, ומחשבה עיצובית נכונה מבצעת שילוב בין מראה הגדר, המבנה והגינה. עיצוב דקורטיבי לוקח בחשבון את צבע העץ שיכול לשדר מראה אקסקלוסיבי ויוקרתי (עץ כהה) או מראה כפרי ורענן (עץ בהיר). הסיבות לבניית גדר קובעות גם הן את מבנה הגדר, גובהה ועיצובה.

גדר עץ לגינה – סיבות לגידור המרחב

גדר יכולה לשמש להגנה, לשמירה על הפרטיות ולהסתרה. צפיפות הקורות וגובהן ישחקו במקרה זה תפקיד משמעותי. גדר מעץ המיועדת לשמירה על חיות מחמד או גדרות המיועדות ליצירת אזור בטוח למשחק לילדים יהיו שונות במראה ובגובה. גדרות לגינה משמשות לעתים עבור צורכי נוי בלבד.

גדרות מעץ – תקנות וחוקים

תקנות וחוקים הקיימים בנושא מציגים מסרים ברורים לגבי גובה הגדר האפשרי, החומרים מהם הגדר תבנה ונושאים נוספים הנוגעים במיקום הגדר ובגבולות הבית. התייחסות נוספת ניתנת לגדרות משותפות. לעתים נדרש שיתוף פעולה עם השכן הסמוך שיכול להוביל גם להתחלקות בעלות. על כל פנים, נדרשת עמידה בקריטריונים של טופס 4 מטעם הגוף האחראי.

גדר מעץ – סוגי עצים

כאמור, בבחירת העיצוב של גדרות מעץ חשוב לקחת בחשבון את השילוב בין הגינה והמבנה לבין בחירת חומר הגלם של הגדר ועיצובה. צפיפות העץ, הטקסטורה, הגוון והצבע חשובים. בשלב הבחירה, מומלץ להתייחס גם לתחזוקה הנדרשת לכל סוג עץ בעת חישוב העלות. על פי רוב, מדובר בצביעה בשמן מיוחד המותאם לעץ (עץ רך או קשה). יש לבדוק האם קורות העץ עברו תהליך מיוחד המקנה להן את ההגנה הדרושה מפני מזיקים.

הצרכן הישראלי מעדיף כמה סוגי עץ עיקריים: עץ האורן הפיני הרך המוגש בעלות נמוכה לאחר שעבר תהליך חיטוי המאפשר הגנה מפני מזיקים ועמידות בתנאי האקלים בחורף ובקיץ, עץ האיפאה הקשה והעמיד שעלותו גבוהה יותר, לוחות סינתטיים – ערבוב של חומר פולימרי ושבבי עץ המקנה עמידות אך לפעמים על חשבון אסתטיקה ובמבוק – פתרון זול במראה טבעי וכפרי.

לגלריית תמונות

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

עבודות נוספות בתחום
לוגו - ברנשטיין פרגולות ודקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן